بازدید کننده میهمان، خوش آمديد!      امروز 6 اسفند ماه ، 1396
 

اهداف انجمن

عضویت و همکاری

 اعضای هیات موسس و مديره


مجلات مرتبط

انجمن های مرتبط

 جستجو در کنفرانس ها


معرفي محققین

اعضای جدید انجمن


آرشیو کنفرانس ها

شاخه های دانشجویی


واژه گزینی
مناسب ترین واژه معادل Periodogram چیست؟

دوره نما
دوره نگارنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 46

 
آقای دکتر علی امیری
 

آقای دکتر، با سلام لطفا خودتان را معرفی فرمایید:
     ** بسم الله الرحمن الرحیم . بنده علی امیری هستم عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه زنجان
مسئولیت شما در برگزاری این کنفرانس چیست ؟
     ** بنده دبیر کنفرانس هستم .
مراحلی که برای به ثمر نشستن این کنفرانس مدّنظر داشتید به چه ترتیبی پیش رفت ؟
خدا را سپاس میگوئیم که در تمامی مراحل به ما یاری رساند؛ از زمانی که به انجمن ماشین بینایی درخواست دادیم کار ما به خوبی پیش رفت و بزرگان این انجمن کمک کرده و ما موافقت تفاهم نامه برگزاری این کنفرانس را از اعضا گرفتیم. بعد از امضاء تفاهم نامه کارهای رسانه‌ای و اطلاع رسانی‌های کامل آغاز شد و سپس مرحله دریافت مقالات فرا رسید که بحمدالله استقبال بسیار خوبی صورت گرفت و 607 مقاله دریافت کردیم. با توجه به تعداد بسیار زیاد مقالات و نیاز به 3 داور برای هر مقاله - یعنی حدود 1800 نفر داور-  کار بسیار سنگینی آغاز شد که البته دوستان بزرگوار در تمامی دانشگاه ها دلسوزانه با ما همکاری داشته و بسیاری حقیقتا از جان مایه گذاشتند؛ بدین ترتیب ما توانستیم در موعد مقرر داوری ها را جمع آوری کنیم و همچنین طی جلساتی با کمیته علمی بزرگواران در جمع بندی نظرات و تصمیم گیری در صورت وضعیت مقالات به ما کمک کردند. سپس مشغول کارهای اجرایی کنفرانس یعنی بحث چاپ و آماده کردن کتابچه چکیده مقالات ، ثبت نام ، اسکان ، آماده سازی محوطه مربوط به کنفرانس ، بحثهای پشتیبانی و مسائل دیگر شدیم تا اینکه امروز با افتخار اعلام میکنیم که توانستیم حداقل استانداردها را رعایت کرده و دِینی که بایستی به جامعه دانشگاهی و مردم هوشمند ایران اسلامی ادا میکردیم را تاحدی در حرفه خودمان به جا آوردیم. امیدواریم که خداوند یاری‌رسان ما باشد تا همیشه در این مسیر درست حرکت کنیم و از منظر حرفه خود ماشین بینایی و پردازش تصویر به هدف اصلی که اعتلای نام ایران اسلامی در مجامع بین المللی است دست یابیم.
انشالله . بنظر شما بر اساس چه برتری‌هایی دانشگاه زنجان بین دانشگاه هایی که درخواست برگزاری کنفرانس را داده بودند انتخاب شد ؟
     ** من فکرمیکنم این سوال را بزرگواران در انجمن پاسخ گویند بهتر است چون ما فقط تلاش کردیم توانایی‌های دانشگاه زنجان را انعکاس بدهیم؛ تعداد هیئت علمی ، مشخصات برنامه ای که داشتیم و ظرفیت‌هایی که در دانشگاه زنجان وجود دارد. ما توانستیم در طی پیشنهادی این توانایی ها را به انجمن اعلام کنیم که خوشبختانه بزرگان به ما اعتماد کردند و ما این امتیاز بسیار ارزشمند و تاریخی برای گروه کامپیوتر دانشگاه زنجان را به دست آوردیم و این کنفرانس برگزار شد.
پس قطعاً برطبق فعالیتهای خوبی که در دانشگاه شما برگزار میشده این انتخاب صورت گرفته است! شما چه امتیازاتی را در دانشگاه خود میبینید ؟
     ** اگر تعریف نباشد دانشگاه زنجان مسیر بسیار خوبی را طی کرده است؛ در ابتدا در گروه کامپیوتر کار خود را با 2 هیئت علمی در سال 1376 شروع کرده و امروز مفتخر است که 16 هیئت علمی دارد که درحال حاضر 9 استادیار مشغول فعالیت بوده و بقیه دانشجوی دکترا هستند که بزودی به جمع خواهند پیوست و به همین شکل ما در حال جذب نیروهای بیشتر هستیم؛ نیروهای توانمند و متفکر. علاوه بر این دانشگاه زنجان مفتخر است که توانسته در مقطع تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد وامسال نیز در سطح دکترا در رشته هوش مصنوعی و بویژه گرایش ماشین بینایی و پردازش تصویر مجوز اخذ دانشجو را بگیرد و ما از سال تحصیلی جاری 4 دانشجوی دکترا طبق نتایج اعلام شده خواهیم داشت که تمام تلاش ما این است که از این ظرفیت استفاده کرده تا انشالله گام‌های بزرگتری را جهت ارتقاء سطح علمی و کیفی دانشگاه زنجان برداریم. خوشبختانه ریاست محترم دانشگاه آقای دکتر افشارچی عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر نیز هستند و حمایت قاطبه و حقیقتاً بی دریغ از این گروه دارند و درواقع کنفرانسی که میبینید نتیجه حمایتهای ایشان بوده که ما را همیشه مورد لطف خود قرار داده‌اند و همه امکانات مورد نیاز را فراهم کرده‌اند که ما توانستیم با اعتماد بیشتری گام برداریم. قطعا روند دانشگاه و حمایتهای ایشان به همین شکل ادامه خواهد داشت و اطمینان دارم در آیندۀ نزدیک دانشگاه زنجان خواهد توانست - با نیروهایی که درحال تحصیل هستند و برخواهند گشت-  به‌عنوان یکی از قطب های گروه کامپیوتر و بویژه ماشین بینایی و پردازش تصویر مطرح باشد .. انشالله .
در این دوره کنفرانس علاوه بر دستاوردهای کلی که در هر کنفرانسی دنبال میشود آیا هدف و نکته خاصی را مدنظر داشتید ؟
     ** هدف ما این بود که بتوانیم نخبگان ، برجستگان ، پژوهشگران و صنعتگران را در یک جا جمع کنیم، تحقیقات مطرح در حوزه ماشین بینایی را به همفکری بگذاریم و علاوه بر آن از دید دانشجوهای دانشگاه های مختلف تحقیقات گوناگون را به سمع و نظر آنها برسانیم، با این امید که ایشان هم از چالش‌های تحقیقاتی مطلع شده و با اساتید بزرگوار صحبت کنند تا انشالله در تمامی دانشگاهها حرکتی عمیق و گسترده به سمت ارتباط دانش و تکنولوژی قوت بگیرد و به زودی به روزی برسیم که رفاه اجتماعی و امنیت ملی به سطح بالای خود رسیده باشد.
شما خیلی دلسوزانه صحبت میکنید ، انشالله به تمامی این اهداف عالی دست یابید. آقای دکتر امیری، تا اینجا به عنوان دبیر کنفرانس با شما آشنا شدیم ، لطف بفرمائید به عنوان سوال پایانی درمورد خودتان و شاخه فعالیتتان توضیحی بفرمائید.
     ** بنده فارغ التحصیل دکترای هوش مصنوعی و رباتیک از دانشگاه علم و صنعت هستم و توفیق دانشجویی آقای دکتر محمود فتحی را داشته‌ام . بحث تحقیقاتی بنده در زمینه پردازش تصویر بوده و درحال حاضر بطور ویژه برروی شناسایی الگوها در Pattern Recognition یا بازشناسی الگو کارمیکنم. دانشجویی هایی که داریم و تحقیقاتی که انجام میدهیم نیز بیشتر در این حوزه میباشد.
ممنونم. برای شما در تمامی مراحل کاری و اجرای هرچه بهتر کنفرانس تا آخرین مرحله آرزوی موفقیت داریم.

شما می‌توانید سایر اطلاعات در مورد جناب آقای دکتر امیری را در این صفحه مشاهده بفرمایید:
 http://www.znu.ac.ir/members/amiri_ali
و یا برای برقراری ارتباط با ایشان از این پست الکترونیکی استفاده نمایید:
پست الکترونیکی : a_amiri@znu.ac.ir

تاریخ مصاحبه : 20 شهریور 1392

بازديد : 6188 بار
آخرین اخبار
   خبرخوان 

دهمین کنفرانس


آزمایشگاه نقشه برداری مغز

هدی سیستم

Upcoming Conferences--------------------------------------

دهمين کنفرانس بينائي ماشين و پردازش تصوير ايران

--------------------------------------Computer Science Conference Search

Usc Computer Vision Conferences List

Wiki Call For Paper

IAPR Conference Schedule

Computer Vision Event List

IEEE Computer Society Conference Calendar

ISC - Conferences

Microsoft Academic Search


صفحه اصلي |  جستجو |  سوالات متداول |  معرفی به دوستان |  مدیر سایت

تمامي حقوق براي انجمن ماشين بينايي و پردازش تصوير ايران محفوظ مي باشد.