بازدید کننده میهمان، خوش آمديد!      امروز 26 مرداد ماه ، 1397
 

اهداف انجمن

عضویت و همکاری

 اعضای هیات موسس و مديره


مجلات مرتبط

انجمن های مرتبط

 جستجو در کنفرانس ها


معرفي محققین

اعضای جدید انجمن


آرشیو کنفرانس ها

شاخه های دانشجویی


واژه گزینی
مناسب ترین واژه معادل Periodogram چیست؟

دوره نما
دوره نگارنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 89

محققین: آقای دکتر محسن عشوریان
معرفی اساتید و محققینآقای دکتر لطف بفرمائید در ابتدا خودتان را معرفی کرده و به روند تحصیلاتتان اشاره‌ای داشته باشید.
**  محسن عشوریان هستم ، دکترای مهندسی برق . در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجلسی هستم و مدیر مسئول مجله مهندسی برق مجلسی. دوره کارشناسی را در دانشگاه صنعتی اصفهان ، کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف و دکترا را در دانشگاه تکنولوژی مالزی گذراندم. پس از تحصیل نیز سه دوره شش ماه تحقیقاتی را در دانشگاههای کره جنوبی و کانادا گذرانده ام.
شما در ششمین کنفرانس ماشین بینایی و پردازش تصویر چه وظیفه‌ای برعهده داشتید ؟
**  سه وظیفه اصلی به عهده من بود: 1-عضویت در کمیته علمی و مشارکت در داوری مقالات. 2- اجرای مسابقه دانشجویی در زمینه تشخیص اتوماتیک الفبای فارسی . 3- تدوین  پرسشنامه جهت کیفیت سنجی و ارزیابی رضایت شرکت کنندگان در کنفرانس.
و این کنفرانس را چه طور دیدید ؟
**  طبیعتاً کنفرانس توانست نسبت به کنفرانسهای قبلی پیشرفت خود را داشته باشد. کارهای جدیدی انجام شد از جمله دو مسابقه که اولی همان مسابقه‌ای بود که ما هم نقشی در برگزاری آن داشتیم و دومی مسابقه رباتیک که چند روز پس از کنفرانس برگزار خواهد شد. ویژگی دیگر ایندکس شدن مقالات برای IEEE بود که با کمک شاخه IEEE در ایران انجام گرفت. از این دو جهت کنفرانس پیشرفت خوبی داشت و نوآوری دیگر هم انجام نظرسنجی بود که انشالله بعد از جمع‌آوری، نتایج دقیق آن را اعلام خواهیم کرد.
زمینه تحقیقات شخص شما عمدتاً در کدام شاخه است؟
**  من به‌طور خاص بیشتر روی زمینه‌هایی که مربوط به استانداردهای MPEG است شامل فشرده‌سازی ویدئو و انتقال ویدئو کار میکنم.
مایل هستید در مورد دانشگاه محل تدریس شما صحبت کنیم ؟ آیا در دانشگاه شما به‌طور تخصصی روی شاخه ماشین بینایی و پردازش تصویر کار میشود و آیا در این زمینه با مشکلاتی روبه‌رو هستید ؟
**  ما دو گرایش کارشناسی ارشد در دانشگاهمان داریم : کارشناسی ارشد مخابرات که دانشجویان بیشتر در زمینه‌های پردازش تصویر و جنبه‌های مخابراتی انتقال تصویر کار میکنند و گرایش مکاترونیک که خیلی به بینایی ماشین و کاربردهای رباتیک آن نزدیک است و دانشجویان کارهایی در این زمینه انجام میدهند. طبیعتاً مشکلاتی در این زمینه وجود دارد: یک جنبه آن نبودن پایگاه‌های اطلاعاتی خیلی خوب است ؛ معمولاً اشخاص در این مدت زمان فرصت نمیکنند نرم‌افزارها و قابلیتها را به‌خوبی پیدا کنند و تحقیقاتشان را خوب پیش ببرند. جنبه دیگر انگیزه کاری است که به‌نظر من مسابقات میتواند تاحدی حل کننده آن باشد که انگیزه ای  برای رقابت؛ نمایش توانایی دانشجو و تمایل به تکمیل و به مرحله نیمه صنعتی رساندن ایجاد می کند واین مسابقات میتواند گامی باشد در این زمینه که کارها تنها به شبیه‌سازی محض منتهی نشود. امیدوارم این زمینه در کنفرانسهای آینده ما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا دانشجویان هم ترغیب شوند کارهایی نزدیک به نیاز بازار صنعتی کشور ارائه دهند.
برای دانشجویانی که در این زمینه فعالیت میکنند چه توصیه‌ای دارید ؟
**  طبیعتاً این رشته هم از لحاظ ریاضیات و هم از لحاظ نرم‌افزار توانمندیهای مختلفی نیاز دارد و علاقمندی خاص افراد هم بسیار مهم است و اگر شخصی میخواهد واقعاً کار مفیدی ارائه دهد باید از اواسط دوره کارشناسی ارشد خود تلاش کند که زمینه نرم‌افزاری را به خوبی یاد بگیرد که وقتی وارد دوره دکترا شد تمرکز اصلی را بر روی پروژه‌ داشته باشد و بتواند از آن بسته‌های نرم‌افزاری به خوبی استفاده کند و تمامی داشته‌های ذهنی خود را به سرعت برروی کار پیاده کند.
اگر پیشنهادی برای انجمنهای علمی و یا به طور خاص انجمن ما دارید بفرمائید.
**  در مجمع انجمن که در حاشیه این کنفرانس برگزار شد بحثی به وجود آمد مبنی بر برنامه‌های آتی انجمن. به نظر من ابهامی در زمان‌بندی برنامه‌های آتی وجود داشت که من این نکته را در جلسه خدمت رئیس هیئت مدیره انجمن جناب آقای دکتر سلطانیان زاده هم گفتم که اگر قرار است حساب شده عمل کنیم باید پیش‌بینی کنیم که این آتی چند وقت آینده است : کدام بخش تا یک سال آینده محقق میشود ، کدام بخش تا دو سال آینده . درواقع ما خودمان را برای انجام هر بخش تحت فشار قرار دهیم و بعد انتهای هر سال اعلام کنیم که بخش مربوطه انجام شده است یا خیر و بعد بررسی کنیم که چرا بخشی انجام نشده و چه مشکلاتی وجود داشته ، مراحل را بازبینی کنیم و ببینیم که باید چه راهبرد اصلاحی را پیش ببریم.
شما به دانشجویانتان توصیه میکنید که در انجمنهای علمی عضو شوند ؟
**  انجمن راهبردی برای برقراری ارتباط است و برای دانشجویان به عنوان یک نسل جوان که یا به دنبال ادامه تحصیل و یا وارد شدن به بازار کار هستند وجود ارتباط عنصری بسیار کاربردی و راه‌گشا است؛ همین ارتباطات میتواند ایده‌ها را انتقال دهد و یا راهی برای ایجاد یک شغل جدید و یا اشتغال در یک مرحله صنعتی جدید باشد. اگر انجمن بتواند این وظیفه یعنی ارتباط دهی را به درستی انجام دهد برای نسل جوان راه‌گشای بزرگی خواهد بود.
از وقتی که در اختیار انجمن گذاشتید سپاسگزاریم و برای شما آرزوی موفقیت میکنیم.

شما میتوانید سایر اطلاعات در مورد جناب آقای دکترعشوریان را در این صفحه مشاهده بفرمایید:
http://iaumajlesi.academia.edu/MohsenAshourian
و برای برقراری ارتباط با ایشان از این پست الکترونیکی استفاده نمایید:
mohsena@ieee.org

تاریخ مصاحبه : 6 آبان 1389


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 8 ارديبهشت ماه ، 1390 توسط admin  چاپ مطلب

 

مرتبط با موضوع :

 خانم دکتر فرح ترکمنی آذر  [يكشنبه، 4 بهمن ماه ، 1394]
 آقای دکتر اسداله شاه بهرامی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر علی امیری  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر فرزین یغمایی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر محمد زارع چاهوکی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر حسین ابراهیم پور  [شنبه، 30 بهمن ماه ، 1389]
 آقای دکتر پیمان معلم  [دوشنبه، 20 دي ماه ، 1389]
 آقای دکتر حمید رضا پور رضا  [دوشنبه، 20 دي ماه ، 1389]
 آقای دکتر احمد رضا نقش نیلچی  [دوشنبه، 13 دي ماه ، 1389]
 آقای دکتر محمدتقان ساسانپور  [سه شنبه، 25 آبان ماه ، 1389]

 
با عرض پوزش : ارائه نظر و پیشنهاد در مورد این مطلب مقدور نیست .
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 4.28
تعداد آراء: 7


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب


اشتراک گذاري مطلب


صفحه اصلي |  جستجو |  سوالات متداول |  معرفی به دوستان |  مدیر سایت

تمامي حقوق براي انجمن ماشين بينايي و پردازش تصوير ايران محفوظ مي باشد.