بازدید کننده میهمان، خوش آمديد!      امروز 26 مرداد ماه ، 1397
 

اهداف انجمن

عضویت و همکاری

 اعضای هیات موسس و مديره


مجلات مرتبط

انجمن های مرتبط

 جستجو در کنفرانس ها


معرفي محققین

اعضای جدید انجمن


آرشیو کنفرانس ها

شاخه های دانشجویی


واژه گزینی
مناسب ترین واژه معادل Periodogram چیست؟

دوره نما
دوره نگارنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 89

محققین: آقای دکتر سید امیر حسن منجمی
معرفی اساتید و محققینآقای دکتر لطفاً فرمایشاتتان را با اشاره‌ای به روند تحصیلاتتان آغاز کنید.
**  سید امیرحسن منجمی هستم . لیسانس کامپیوتر سخت افزار را از دانشگاه صنعتی اصفهان در سال 69 ، فوق لیسانس کامپیوتر هوش و ماشین رباتیک را از دانشگاه شیراز در سال 73 و دکترای مهندسی کامپیوتر ، پردازش تصویر و تشخیص الگو را از دانشگاه بریستول Bristol انگلستان در سال 2004 دریافت کرده‌‌ام.
زمینه تحقیقاتی شما عمدتاً در چه شاخه‌ای است ؟
**  بیشتر در زمینه پردازش تصویر، شبکه‌های عصبی و تاثیر سیگنال بر بافتهای زنده متمرکز بوده‌ام. پروژه‌های دانشجویان من به خصوص دانشجویان ارشد و دکتری نیز در زمینه تشخیص الگو ، پردازش تصویر ، شبکه‌های عصبی و امثال آن بوده است.
کمی در مورد کنفرانس صحبت کنیم . شما به عنوان دبیر این کنفرانس درباره کلـّیت آن بفرمائید.
**  دوره اول کنفرانس ماشین بینایی و پردازش تصویر زمانی برگزار شد که من خارج از کشور بودم. که فکر میکنم در سال 79 آقای دکتر خلیلی و تیمشان در بیرجند برگزار کننده اولین دوره این کنفرانسها در ایران بودند. من کمابیش در تمامی دوره‌ها در جریان کنفرانس و کارهای انجمن بودم و از دوره سوم به بعد در این کنفرانسها حاضر بوده و مقاله داشتم. خوشحالم که در دوره پنجم این مسئولیت را قبول کردیم و دوستان انجمن ماشین بینایی هم اعتماد کرده و مسئولیت برگزاری دوره ششم را به دانشگاه اصفهان سپردند.
کنفرانس جمع بسیار خوبی است و دوستان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ما نیز در رشته‌های کامپیوتر، مهندسی پزشکی، برق، IT ، نقشه برداری و حتی رشته فیزیک و نجوم و سایر رشته‌ها روز به روز بیشتر به پردازش تصویر و ماشین بینایی توجه نشان میدهند ، امکانات تحقیقاتی ما در این زمینه نسبتاً خوب است و گردهمایی مفیدی برای گسترش تحقیقات در کشور به وجود آمده است.
و اگر روند این کنفرانسها را در نظر بگیریم آیا برگزاری ششمین کنفرانس قدم بزرگی در این راه به شمار میاید؟
**  ما ادعایی نداریم که این کنفرانس را عالی برگزار کرده‌ایم. درهرحال کار ما هم قطعاً نقاط ضعف و قوت را توأم داشته، اما ما حقیقتاً تمام تلاشمان را کردیم . حال اینکه چقدر موفق شده باشیم دوستانی که خارج از مجموعه ما قبول زحمت کرده و به این کنفرانس آمده‌اند باید اظهار نظر کنند، زیرا نظر ما خیلی منصفانه و صائب نخواهد بود. در مورد گام بزرگ هم به هرحال شروع هر کاری مشکل‌تر است و برگزارکننده‌های دوره‌های اول قطعاً محدودیت‌های بیشتری داشته‌اند. درحال حاضر حجم تحصیلات تکمیلی در کشور به شدت بالا میرود و قطعاً این دانشجویان نیاز دارند که مقالات خود را در جائی عرضه کنند و طبعاً استقبال از کنفرانسهای علمی داخل بیشتر میشود .
چه توصیه‌ای برای دانشجویانی که از این رشته استقبال کرده‌اند دارید تا بتوانند قدمهای سریعتر و درست‌تری در راه اهدافشان بردارند؟
**  ما در این کنفرانس حدود 36% مقالات را پذیرفتیم. نکته عمده این بود که متاسفانه نوآوری زیادی در مقالات مشاهده نکردیم. توصیه من به دوستان این است که سعی کنند از تکرار کارهای سایرین بپرهیزند ، نوآوری داشته باشند ، به دنبال عمیقتر کردن معلومات خود باشند، و در یک حوزه خاص عمق معلومات خود را افزایش دهند. ضمن اینکه از این مرحله به بعد باید توجه به کاربردی کردن مباحث پردازش تصویر و ماشین بینایی و رفتن به سمت علم نافع و عملی بیشتر صورت بگیرد. من به دانشجویان توصیه میکنم همیشه نیم نگاهی نسبت به این جریان داشته باشند که بعد از فراغت از تحصیل در هر مقطع و هر گرایش تحصیلی که هستند به سراغ سیستمهای هوشمند پردازش تصویر و ماشین بینایی بروند و امکانی برای راه‌اندازی یک شرکت و مؤسسه به‌وجود بیاورند تا در حقیقت شغلی آتیه دار برای خود ایجاد کرده باشند.
به عنوان آخرین سئوال اگر پیشنهادی برای انجمن دارید لطفاً بفرمائید.
**  دوستان این انجمن همگی از اساتید باتجربه و مدرسین این رشته در دانشگاه‌های کشور هستند و من نمیتوانم توصیۀ خاصی برای این عزیزان داشته باشم. البته من توصیه‌ها و تجربه‌هایی که از این کنفرنس به دست آورده‌ایم را حتماً بعد از کنفرانس در قالب گزارشی برای انجمن ارسال خواهم کرد. اما نکته‌ای که در حال حاضر در ذهن دارم این است که ما همه باید سعی کنیم که این انجمن بین دانشجویان عضو پذیری بالاتری داشته باشد، روی دانشجویان دانشگاه‌های آزاد و غیرانتفاعی هم مانور دهیم و سعی کنیم که آنها را هم به عنوان اعضای انجمن بیش از پیش جذب کنیم. سعی کنیم کنفرانسمان را بیشتر به سمت بین‌المللی شدن ببریم. اگر من بخواهم برای کنفرانس ششم در دانشگاه اصفهان یک نقطه ضعف عمده ذکر کنم ، خودم به عنوان دبیر کنفرانس میگویم که جنبه بین‌المللی بودن ما ضعیف بود. یعنی مقالات زیادی از خارج از کشور به دست ما نرسید و حضور خاصی هم از خارج از کشور نداشتیم درحالیکه گمان میکنم برای توسعه کنفرانس، بین‌المللی تر شدن آن یک ضرورت باشد.
از طرف اعضاء انجمن و مهمانان این کنفرانس به شما خسته نباشید عرض میکنم و از اینکه با وجود مشغله زیاد وقتی را به این مصاحبه اختصاص دادید از شما سپاسگزارم.

شما میتوانید سایر اطلاعات در مورد جناب آقای دکتر منجمی را در این صفحه مشاهده بفرمایید:
http://eng.ui.ac.ir/~monadjemi

و یا برای برقراری ارتباط با ایشان از این پست الکترونیکی استفاده نمایید:
amonadjemi@yahoo.co.uk


تاریخ مصاحبه : 6 آبان 1389

کلمات کليدي :

ارسال شده در مورخه : شنبه، 17 دي ماه ، 1390 توسط admin  چاپ مطلب

 

مرتبط با موضوع :

 خانم دکتر فرح ترکمنی آذر  [يكشنبه، 4 بهمن ماه ، 1394]
 آقای دکتر اسداله شاه بهرامی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر علی امیری  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر فرزین یغمایی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر محمد زارع چاهوکی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر جواد صدری  [شنبه، 19 شهريور ماه ، 1390]
 آقای دکتر حسین نظام آبادی پور  [جمعه، 3 تير ماه ، 1390]
 آقای دکتر سید محمد رضوی  [شنبه، 31 ارديبهشت ماه ، 1390]
 آقای دکتر محسن عشوریان  [پنجشنبه، 8 ارديبهشت ماه ، 1390]
 آقای دکتر حسین ابراهیم پور  [شنبه، 30 بهمن ماه ، 1389]

 
با عرض پوزش : ارائه نظر و پیشنهاد در مورد این مطلب مقدور نیست .
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 4.33
تعداد آراء: 12


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


اشتراک گذاري مطلب


انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب


صفحه اصلي |  جستجو |  سوالات متداول |  معرفی به دوستان |  مدیر سایت

تمامي حقوق براي انجمن ماشين بينايي و پردازش تصوير ايران محفوظ مي باشد.