بازدید کننده میهمان، خوش آمديد!      امروز 26 مرداد ماه ، 1397
 

اهداف انجمن

عضویت و همکاری

 اعضای هیات موسس و مديره


مجلات مرتبط

انجمن های مرتبط

 جستجو در کنفرانس ها


معرفي محققین

اعضای جدید انجمن


آرشیو کنفرانس ها

شاخه های دانشجویی


واژه گزینی
مناسب ترین واژه معادل Periodogram چیست؟

دوره نما
دوره نگارنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 89

محققین: آقای دکتر هادی سلطانی زاده
معرفی اساتید و محققین


آقای دکتر لطفا خودتان را معرفی کرده و کمی در مورد روند تحصیلتان و شغل فعلیتان توضیح بفرمایید.
**  به نام خدا. من هادي سلطاني‌زاده متولد مردادماه1357هستم. درسال 1374 براي مقطع كارشناسي در دانشگاه مازندران در رشته مهندسي برق پذيرفته شدم. در آن زمان دانشكده فني بابل هنوز از دانشگاه مازندران جدا نشده بود و ما عملا دانشجوي دانشكده فني نوشيرواني بابل بوديم. از همان زمان علاقه زيادي به كامپيوتر و برنامه نويسي در خود احساس ميكردم بطوريكه كليه ساعات فراقت خود را در سايت دانشكده ميگذراندم. تا اینکه در سال‌هاي آخر براي پروژه كارشناسي خود در يك تيم 2 نفره با كمك استاد خوبمان جناب آقای دكتر ذهابي توانستيم يك سيستم شناسايي كلمات را آماده كنيم. اين سيستم كه با استفاده از زبان برنامه نويسي دلفي 3 پياده سازي شده بود، اين قابليت را داشت كه كلمه‌اي را كه در مقابل ميكروفن گفته میشود را شناسايي نمايد. اين سيستم براي كلمات محدود و تنها در حوزه زمان كار ميكرد.
در سال 1379 براي مقطع كارشناسي ارشد در دانشگاه علم و صنعت ايران پذيرفته شدم. با استاد دكتر برادران شكوهي آشنا شدم و كار پروژه كارشناسي ارشد را با ايشان در مورد شناسايي كلام با استفاده از تكنيك‌هاي بينايي ادامه دادم. در اين پروژه نيز كار براي شناسايي كلام بود ولي اين بار توسط دوربين و سيستم بينايي ماشيني انجام ميشد يعني همانند سيستم‌هاي لب‌خواني ، فردي در مقابل دوربين كلمه‌اي را بيان مي‌نمود و سيستم آن را شناسايي مي‌كرد. همچنين پروژه‌هاي جانبي زيادي با راهنمايي و مشاوره جناب آقای دكتر برادران شكوهي به انجام رسانديم. همانند تشخيص چهره و ...
در سال 1381 نيز به عنوان دانشجوي دوره دكتري در همان دانشگاه علم و صنعت ايران پذيرفته شدم و كار را با دكتر برادران شكوهي بر روي نوعي جستجوگر موشك (كه يك كار نظامي بود) به انجام رسانيدم. درباره اين پروژه نمیتوان صحبت زیادی کرد ولي همان بس كه كار به ثبت اختراع ، ارسال 4 مقاله ژورنال و چندين مقاله كنفرانس مختلف انجاميد.
پس از دفاع از پايان‌نامه از آنجائيكه بورسيه دانشگاه سمنان بودم، به دانشگاه سمنان آمدم و اكنون مدت 3 سال است كه در اين دانشگاه مشعول به تدريس ميباشم. علاوه بر تدريس در مقطع كارشناسي، دروس بينايي ماشين و پردازش تصوير و همچنين طراحي سيستم‌هاي هوشمند را در مقطع كارشناسي ارشد در اين دانشگاه تدریس مينمايم.
فعالیتهای شما عموماً برروی کدامیک از شاخه های ماشین بینایی و پردازش تصویر تمرکز دارد و چه پروژه هایی را به انجام رسانده اید ؟
**  از آنجاييكه اينجانب علاوه بر پردازش تصوير از شبكه‌هاي عصبي و فازي و همچنين الگوريتم‌هاي ژنتيكي در پروژه‌هاي خود استفاده كرده‌ام، بسياري از انواع مختلف پروژه‌هاي پردازشي در طيف وسيع را انجام داده‌ام.
شما در یکی از شهرستانهای ایران مشغول به کار هستید؛ وضعیت شهرستان ها را در این شاخه علمی چطور میبینید ؟ دانشگاه شما به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت دارد ؟
**  من در شهرستان سمنان تدريس ميكنم و دانشگاه سمنان در اين زمينه بسيار پيشرفت خوبي داشته است. بطوريكه هم اكنون سه استاد در زمينه پردازش‌هاي صوت و تصوير و بينايي ماشين مشغول هستيم. در اين دانشگاه ما يك گروه پژوهشي تشكيل داده‌ايم كه روي پردازش برروي خط و زبان فارسي كار ميكنيم. و قرار است كه اولين كنفرانس بين المللي پردازش خط و زبان فارسي را در دانشگاه سمنان راه اندازي كنيم..
بغير از آن در حوزه پردازش سيگنال‌هاي تصويري و صوتي پروژه‌هاي خوبي انجام شده و ميشود.
خبر بسیار خوبیست ! آیا شما به عنوان یکی از فعالان این حوزه پیشنهادی برای پیشبرد اهداف انجمن ما به طور خاص و انجمنها به طور عام دارید ؟
 **  به نظر من وجود اين انجمن‌ها نه تنها لازم است بلكه عملكردي خيلي پررنگ تر و وسيعتر از اين مورد نياز است. بطور مثال كليه پايان‌نامه‌ها و حد اقل يك آدرس از مولفين آنها در اين انجمن‌ها بايد وجود داشته باشد تا دسترسي براي دانشجويان و اساتيد اين زمينه براحتي مهيا باشد.
وجود چنين انجمن‌هايي در رشته‌هاي تخصصي ديگر نيز لازم و ضروري بنظر ميرسد. اين انجمن‌ها سبب ميشود تا متخصصين با يكديگر در تعامل و تبادل اطلاعات بيشتري باشند.
در پایان اگر موردی وجود دارد که مایلید به آن اشاره کنید مطرح بفرمائید.
** مورد خاصی نیست ؛ تشكر ميكنم از همه عزيزاني كه در اين انجمن زحمت ميكشند و چنانچه هر گونه كمكي نياز باشد كه از دست اين حقير بر مي‌آيد، حاضر هستم با كمال ميل همكاري نمايم.
سپاسگزارم از وقتی که در اختیار انجمن گذاشتید. برای شما و همکارانتان در دانشگاه سمنان آرزوی موفقیت میکنیم و امیدواریم به زودی شاهد به بار نشستن تلاشهای شما باشیم.

شما میتوانید سایر اطلاعات در مورد جناب آقای دکتر سلطانی زاده را در این صفحه مشاهده بفرمایید:
http://sun.semnan.ac.ir/h_soltanizadeh

و یا برای برقراری ارتباط با ایشان از این پستهای الکترونیکی استفاده نمایید:
h_soltanizadeh@semnan.ac.ir
H.soltanizadeh@gmail.com


تاریخ مصاحبه : 25 خرداد 1390


کلمات کليدي :

ارسال شده در مورخه : جمعه، 1 ارديبهشت ماه ، 1391 توسط admin  چاپ مطلب

 

مرتبط با موضوع :

 خانم دکتر فرح ترکمنی آذر  [يكشنبه، 4 بهمن ماه ، 1394]
 آقای دکتر اسداله شاه بهرامی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر علی امیری  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر فرزین یغمایی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر محمد زارع چاهوکی  [پنجشنبه، 1 مرداد ماه ، 1394]
 آقای دکتر شهریار برادران شکوهی  [جمعه، 14 بهمن ماه ، 1390]
 آقای دکتر سید امیر حسن منجمی  [شنبه، 17 دي ماه ، 1390]
 آقای دکتر جواد صدری  [شنبه، 19 شهريور ماه ، 1390]
 آقای دکتر حسین نظام آبادی پور  [جمعه، 3 تير ماه ، 1390]
 آقای دکتر سید محمد رضوی  [شنبه، 31 ارديبهشت ماه ، 1390]

 
با عرض پوزش : ارائه نظر و پیشنهاد در مورد این مطلب مقدور نیست .
امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 3
تعداد آراء: 12


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


اشتراک گذاري مطلب


انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب


صفحه اصلي |  جستجو |  سوالات متداول |  معرفی به دوستان |  مدیر سایت

تمامي حقوق براي انجمن ماشين بينايي و پردازش تصوير ايران محفوظ مي باشد.